DJEČJE I JUNIORSKE KATEGORIJE NATJECANJA

DJEČJA KATEGORIJA (do 12 god.)

DJ1 zrakoplovi sva mjerila

  1. MIJA PUŠKAR – „Avion Mlazni“
  2. DOMAGOJ KUTEROVAC – „Focke Wulf Ta 154“
  3. TEO VUKIĆ – „Ar 196 A2“

DJ2 vozila sva mjerila

  1. DENIS BARTOLINČIĆ – „Tiger 1“

DJ4 ostalo sva mjerila

  1. LANA MIKŠA – „Gundam“
  2. LANA MIKŠA – „Auto Klik – Klak“
  3. ĐURĐICA CVIJANOVIĆ – „Spužva Bob“

JUNIORSKE KATEGORIJE (od 13 do 18 god.)

J1 zrakoplovi sva mjerila

  1. MARKO RUNJAIĆ – „AR-555“
  2. ANTONIO BUJAN MARIČIĆ – „Tornado ECR Tiger Meet 2011“
  3. NEVA DOBRIĆ – „Mig-21“

J2 vozila sva mjerila

  1. ANTONIO BUJAN MARIČIĆ – „ Warrior MCV, IFOR, Bosna 1996“
  2. TOMAŽ VITEZ – „KV-2“
  3. VEDRAN VUGLIĆ – M977 Hemtt“

J3 plovila sva mjerila

  1. VEDRAN VUGLIĆ – „Santa Maria“

J4 ostalo sva mjerila

  1. VEDRAN VUGLIĆ – „Checkpoint“
  2. ANTONIO BUJAN MARIČIĆ – „Pz.II ausf. F i minolovci“
  3. VEDRAN VUGLIĆ – „Dwarf” 

BEST OF JUNIOR – Nagrada IVAN ŠPILJAK

VEDRAN VUGLIĆ – „Santa Maria“

SENIORSKE KATEGORIJE NATJECANJA

ZRAKOPLOVI

Z1 zrakoplovi 1:72 propelerci

  1. UROŠ KOVAČ – „CC-130E Hercules“
  2. ZOLTAN SARMANY – „F4U-1A Corsair“
  3. MIROSLAV VRČEK – „Jakovljev Jak-18A“

Z2 zrakoplovi 1:72 mlazni

  1. SINIŠA BERNIK – „IAI Nesher“
  2. DAMIR KUTEROVAC – „Me-262A-1 VO56“
  3. GAŠPER PODBREGAR – „Folland Gnat F.1 JRV“

Z3 zrakoplovi 1:48 i veći propelerci

  1. GREGA KRIŽMAN – Supermarine Spitfire Mk. IXc Late“
  2. IGOR PROSEN – „Albatros W.4“
  3. ROKO MAJICA – „Mosquito FB Mk. VI“

Z4 zrakoplovi 1:48 i veći mlazni

  1. GREGA KRIŽMAN – „Su-27 Flanker B“
  2. VEDRAN JUSTIĆ – „F-15E Strike Eagle“
  3. TOMISLAV BOŠNJAKOVIĆ – „Mig-29A“

Z5 zrakoplovi 1:144 i manji

  1. ZDRAVKO LENAC – „Avia B.534 III Serie“
  2. MIHAEL GOLUBIĆ – „Spitfire Mk. IXe“
  3. ŽELJKO GRBIĆ – „Mig-21 SMT“

Z6 zrakoplovi 1:32

  1. DANIJEL FRKA – „Marineapparat Nr 1.“
  2. NENAD BANJAC – „Arado 196“
  3. OGNJEN CAREVIĆ – „F-15 Bunker Buster Aviano 1999“

Z7 civilni zrakoplovi sva mjerila

  1. UROŠ KOVAČ – „Utva 75“
  2. UROŠ KOVAČ – „DHC 6“
  3. BRANKO KRISTIĆ – „Airbus A300-600R Tunis Air”

Z8 helikopteri sva mjerila

  1. UROŠ KOVAČ –„ Eurocopter S 365 N“
  2. IVICA ŠUŠKOVIĆ – „H-21 Shawnee“
  3. DARKO KRAJINOVIĆ – „Kamov KA-50 Hokum“

VOJNA VOZILA

V1 vojna vozila do 1945 1:72 i manja

  1. DAMIR KUTEROVAC – „Railway Gun – Leopold“
  2. BRANIMIR VELIČKOVIĆ – „Baranja 1945“
  3. TOMISLAV STIPANOVIĆ – „Funkwagen“

V2 vojna vozila od 1945 1:72 i manja

  1. JURICA JURIN – „T-90“
  2. NIKOLA KOLAREK – „Su 152“
  3. JURICA JURIN – „Leopard 2A6M“

V3 vojna vozila 1:48

  1. VJEKOSLAV RANEC – „Jeep“
  2. DRAGAN ČAKIĆ – „KV1 756R“
  3. MARKO STRINOVIĆ – „Pzkpfv 38(t)“

V4 vojna vozila do 1945 1:35 i veća

  1. ANDRIJA KUZMANIĆ – „Zveroboj“
  2. DAMIR KUTEROVAC – „Su-122“
  3. IGOR UJAKOVIĆ – „Sd. Kfz 234-1“

V5 vojna vozila od 1945 1:35 i veća

  1. SLOBODAN LAJIĆ – „D9R Armored Bulldozer“
  2. ROMAN DAX – „Steyr 680 (6×6)“
  3. DOMAGOJ SLIJEPČEVIĆ – „Improvizirano oklopno vozilo“

DIORAME I VINJETE

D1 diorame i vinjete 1:72 i manje

  1. TOMISLAV STIPANOVIĆ – „Prvi snijeg“
  2. TOMISLAV STIPANOVIĆ – „Passchendaele 1917“
  3. ZDRAVKO LENAC – „ISU-152“

D2 diorame i vinjete 1:48

  1. ANDRIJA KUZMANIĆ – „Mig-17“
  2. NENAD MOMIĆ – „F-16D“
  3. MARTIN ŠANTAK – „Spitfire VIII LF 714 W. Guet“

D3 diorame i vinjete 1:35 i veće

  1. SLOBODAN LAJIĆ – „Pickup W/ZU-23-2“
  2. KRISTIAN MATAS – „Verdammt Heiss“
  3. TIN CELNER – „Road to Saigon“

PLOVILA

P1 plovila na vesla i jedra

  1. IGOR PETROVIĆ – „Nava“
  2. IGOR PETROVIĆ – „Brik“
  3. ZORAN CVIJANOVIĆ – „Čikl“

P2 plovila 1:350 i veća

  1. DANIJEL VITEZ – „Battleship Sevastopol“
  2. MIHAEL GOLUBIĆ – „U-Boot XXVIIB Seehund“
  3. ANDRIJA KUZMANIĆ – „U-216“

P3 plovila scratchbuild

  1. ROLAND VLAHOVIĆ – „Marin Držić“
  2. JABLANKO KRANJČEC – „Torpiljarka 100M“
  3. JABLANKO KRANJČEC – „Razarač Warasdiner“

FIGURE

F2 povijesne figure i biste ostala mjerila 54 mm na više

  1. MARKO PAUNOVIĆ – „Wasteland Warrior“
  2. DAMIR KUTEROVAC – „Wilhelm Bittrich-ObergruppenFuhrer“
  3. SUPPAN HELMUT – „Richard Lowenherz“

F3 diorame i vinjete figura sva mjerila

  1. ANA POLANŠĆAK – „The Way Is Shut“
  2. NENAD BANJAC – „Heil und Zeige“
  3. MARKO PAUNOVIĆ – „Better off dead – priča o Jacku i Annie“

SCIENCE FICTION, SVEMIRSKI PROGRAM, FANTASY i WHAT IF

S1 science fiction sva mjerila

  1. ALFRED FRIDL – „Robot Battle V44 T. Mk 44 Ammoknigts“
  2. ANA POLANŠĆAK – „Automaton“
  3. ALFRED FRIDL – „AFSSA E6CE6New Rally Pawn“

S2 fantasy figure sva mjerila

  1. MARKO PAUNOVIĆ – „Robin Hood Vs Guy de Gisbourne“
  2. ANA POLANŠĆAK – „Wolfen Prowler“
  3. MARKO PAUNOVIĆ – „Dwarf Warrior“

S3 what if sva mjerila

  1. MARKO PAUNOVIĆ – „Wyrd Science“
  2. ANTUN JANKOVIĆ – „Ho-229 T“
  3. ZLATKO BOŽIĆ – „E-75 w. 128 mm Gun Berliner 1946“

S4 Sci-fi / Fantasy WARGAMING (28mm-32mm)

  1. ANA POLANŠĆAK – „Puppet Lady Justice“
  2. FILIP KOVAČEC – „Goblin King“
  3. VEDRAN RUNJIĆ – „Stormbringers“

S5 svemirski program

  1. IGOR PETROVIĆ – „Apollo 14 Comm./Service Module „Kitty Hawk“
  2. IGOR PETROVIĆ – „Apollo 7 Comm./Service Module
  3. IGOR PETROVIĆ – „Gemini 7 Comm./Service Module

CIVILNA I TRKAĆA VOZILA

C1 civilna vozila sva mjerila

  1. MIHA ĆOSIĆ – „1968 Camaro“
  2. ANDREJ POJE – „Camaro 2010“
  3. VEDRAN JUSTIĆ – „Aston Martin DBS“

C2 trkaća vozila sva mjerila

  1. BLAŽ MATAN – „Shelby GT 350“
  2. BLAŽ MATAN – „Williams Renault FW19“
  3. BLAŽ MATAN – „Ferrari F1 2000“

C3 kamioni

  1. ŽELIMIR DOPUĐA – „Opel Blitz / Medium 3t Firetruck“
  2. ŽELIMIR DOPUĐA – „Man TGMI Schlingmann Hlf 20 Varus 4×4“
  3. ŽELIMIR DOPUĐA – „Iveco-Magirus DLK 23-12 Fire Ladder Truck“

STALNE SPECIJALNE I POSEBNE KATEGORIJE

STALNE SPECIJALNE KATEGORIJE

SK1 makete brodova izrađene od drveta

  1. ROLAND VLAHOVIĆ – „HMN Pegasus“
  2. ROMAN WOLFGRUBER – „Chinese Foochow Pile Junk“
  3. ROMAN WOLFGRUBER – „Malaysian Prau“

SK2 kolekcije / tri ili više maketa na istu temu

  1. TOMISLAV STIPANOVIĆ – „WWI“
  2. MIHAEL GOLUBIĆ – „Spitfire“
  3. VEDRAN RUNJIĆ – „Afrika“

POSEBNE KATEGORIJE

PK1 kraljevske zračne snage

  1. MIHAEL GOLUBIĆ – „Spitfire Mk. XVIe“

PK2 vojni motocikli

  1. IGOR UJAKOVIĆ – „BMW R75 sidecar w JF8“

PK3 protuzračna obrana

  1. IGOR UJAKOVIĆ – „ZSU-23-4V1 Shilka“

PK4 hitne službe

  1. TOMISLAV STIPANOVIĆ – „Prvi snijeg“

PK5 tenkovi Mark I-X

  1. NINOSLAV BEŠĆEC – „Mk. I Battle of Flere Courcelette 1916“

PK6 torpedni zrakoplovi

  1. AVGUST KLAPUSEK – „Heinkel He-111 H6“

 

BEST OF HUVM

MARKO STRINOVIĆ – „Pion“

 

BEST OF SHOW – Nagrada „Boris Šprem“

DANIJEL FRKA – „Marineapparat Nr.1“